نام کامل:امیر حسینی,نام مستعار:صنایع غذایی کالین.آدرس سایت:www.soomar63.com.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود

پنیر چدار

قرصی

طراحی سایت

چدار از روستایی به همین نام در سامرست انگلستان می آید که این پنیر را از قرن دوازدهم میلادی درست می کرده اند. در قرن هفدهم میلادی، ملکه الیزابت اول، متوجه شد که مندیپ هیلز در غرب ویلز،

 شهر چدار است که به تولید پنیرهای عالی و فوق العاده معروف است.

چندین نوع چدار وجود دارد:

-  تازه و فشرده نشده: در این حالت دلمه های تازه وجود دارد که مستقیما از شیر گرفته می شود و مورد پسند عموم قرار گرفته است. از آنها اسنک های کاملا سالم یا افزودنی های طعم دهنده برای میز اردور تهیه می شود.

-  ملایم: این چدار نرم و با طعم ملایم به مدت سه ماه رسیده می شود.

-  متوسط: این چدار که به مدت چها الی نه ماده رسیده می شود، دارای بافت سفتی است که در دهان آب می شود و تا حدودی طعم فندق می دهد.

- کهنه: این چدار که به مدت نه ماده تا دو سال رسیده می شود، دارای بافتی محکمتر، خشکتر، اندکی دانه دانه ای بوده و طعم قویتری دارد.

شرکت درین پودر با استفاده از فناوری جدید و ماشین آلات پیشرفته اروپایی اقدام به تولید پنیر چدار از شیر گاو کاملا صنعتی با کیفیت بالا در اوزان 100، 200، 400، 1000، 2000، 5000، 10000 گرمی در انواع بسته بندی با پوشش های وکیومی چند لایه و یا واکس خورده منطبق با استانداردهای کشور مبدا و همچنین استانداردهای ملی ایران نموده است. مصرف پنیر چدار به دلیل دارا بودن میزان بالای کلسیم به تمامی گروه های سنی تویه می گردد. این پنیر با داشتن طعم بسیار مناسب و قابلیت ذوب بالا در انواع سالاد ها و ساندویچ های سرد و گرم و همچنین غذاهای لوکس مورد استفاده قرار می گیرد.

پنیر چدار کالین قابل عرضه در گروه های زیل می باشد:

-  فروشگاه های زنجیره ای و سوپرمارکت ها

- رستوران ها و فست فودها

-  صنایع غذایی